Jógové cvičení pro seniory

20.09.2019 14:00 - 16:30

Zavřít

V rámci projektu Harmonie a klid pro zdraví a radost Desítky podporovaný MČ Praha 10 srdečně zveme všechny aktivní seniory se zájmem o pohyb na jemné cvičení pod vedením zkušené lektorky. Čeká na Vás vyvážený propojený systérm protahovacích, posilovacích i uvolňovacích cviků a dechových cvičení. Zaměříme se na zlepšení nebo udržení stávající fyzické kondice s respektováním individuálních možností každého.  Jógové vičení pro seniory je vhodný v celém svém rozsahu jak pro úplné začátečníky seniorského věku, tak i pro ty, kterým byla fyzická aktivita samozřejmostí.  Cvičení není zaměřeno na výkony, ale na celkový dobrý pocit z možností vlastního těla. Díky způsobu vedení cvičení si mohou všichni udržet a zlepšit nejen svou fyzickou kondici, ale zároveň uvolnit fyzické (a díky specifickému vedení závěrečné relaxace i psychické) bloky a cítit se dobře ve společenství lidí, kteří jsou už sice starší věkem, ale stále mladí duchem.

Pro koho je cvičení vhodné:  pro každého seniora, který si doma „nenajde“ čas na cvičení, nebo jen neví, „jak na to“. Může zde načerpat inspiraci k fyzické aktivitě doma i v přírodě. Během cvičení si každý zlepší náladu a načerpá pozitivní energii. Nejen že vybočí alespoň na chvíli ze stereotypu života, ale pozná, jak ho může POSTUPNĚ a AKTIVNĚ měnit právě tím, že pracuje na své fyzické i psychické kondici.

Program: Nástin nejčastějších problémů pohybového aparátu těla v seniorském věku, ukázka cvičení se zapojením účastníků, včetně popisu účinků cvičení, ukázka dechového cvičení – plný jógový dech + pránájáma, objasnění významu a účinků cvičení, závěrečná relaxace – objasnění přínosu relaxace pro seniory + vlastní prožitek relaxace vedený podle know how lektorky, v průběhu cvičení bude kdykoliv místo pro individuální dotazy účastníků

Lektor: Libi Magali

Termín: 20.9.2019 14:00 - 16:30

Místo: Jóga studio Krymská, Krymská 18, Praha 10

Organizátor: Jóga studio Krymská – Ing. Karin Pešlová za podpory MČ Praha 10

Pro občany Prahy 10 zdarma!


Lektor

Libi Magali
Libi Magali

Účastníci lekce

Zákazník Zákazník Zákazník Zákazník Zákazník Zákazník Zákazník Zákazník Zákazník Zákazník Zákazník Zákazník