Menu

Akce

17.3.2019 - 17.3.2019

Jižní Indie - kolébka ajurvédy (přednáška)

Napříč Jižní Indiií, kolébky tradiční medicíny - ajurvédy, prastarých mýtů, kultů a védské astrologie sa vydáme společně so Slovenkou Zuzanou Zwiebel, která nám tyto unikátní cestovatelské trasy připravila ve spolupráci s uznávanými ajurvédskými lékaři a odborníky. Zuzana představí nejzajímavější ajurvédské rezorty a zodpoví na otázky: „Co je ajurvéda? Jak je tato prastará věda o živote a tradičný indický medicínsky systém spojený s moderním životem - se zdravím a léčením, jógou a meditací, kulturou a mýty, přírodou, astrologiií a historiií.“

Těšíme se na Vás!

Termín: neděle 17.3.2019 v 19:30 

Vstup zdarma 

Rezervovat místo

Jižní Indie - kolébka ajurvédy (přednáška)
1.4.2019 - 14.4.2019

Indie - Kerala

Zelený trojúhelník a jóga s Karin

Srdečně Vás zvu na výlet za poznáním a odpočinkem do jižní Indie. Čeká nás kombinace poznávacího zájezdu se slovenskou průvodkyní leta žijící v Indii, milovnicí jógy, ajurvédy a indické mytologie - Zuzanou Zwiebel a týdnem stráveným bez cestování u moře v ajurvédském rezortu s každodenní praxi jógy a sebepoznávání. Zájezd zajišťuje CK MONOI (www.monoi.cz). Jógové lekce Karin Pešlová.

Letecké spojení:

01.04.    Praha - Doha              09,15 - 16,10
01.04.    Doha - Cochin            19,05 - 02,20 násl.dne
14.04.    Trivandrum - Doha    03,45 - 06,05
14.04.    Doha - Praha              07,50 - 13,10

Cena: 53 000,- Kč

Cena platí pro počet 10 účastníků. V ceně je doprava (letenka 600 EUR), transfery, průvodce, ubytování se snídaní, vedení lekcí jógy dle programu, výlety

PROGRAM

DEN 01: ODLET PRAHA

DEN 02: PRÍLET COCHIN

DEN 03: COCHIN - Fort, stará koloniální čtvrť, židovská čtvrť, rybí trh při západu slunce, 50 etnických komunit, obchůdky, zvyky

DEN 04: COCHIN - MUNNAR - zelená Kerala, horská turistika, chladnější klima, setkáme se s Manojem a Praveen, majiteli Ecotone Camps, kteří malý hotýlek vybudovali z čiré vášně k přírodě, za rok fungování se stali nejúspěšnějším eko a wildlife resortem v této oblasti. Manoj nás provede horskou vesničkou, ve které vyrůstal. Seznámime se s kořením, exotickými plodinami a místním zvyky.

DEN 05: MUNNAR - CHOCRAMMUDI - včasný ranní 5 hodinový trek (2 045m), Po vydatné pozdni snídani si odpočineme a odpoledne se vydáme na zelené čajové a kávové políčka obzvláštnené pestrobarevnými Kovily, hinduistickými chrámy a starými křesťanskými kostelíky. V těchto horách se zrodily ty nejstarší kulty Boha Šivy a Višnu, do tajů kterých nás zasvětí náš průvodce. Den ukončíme kurzem vaření tradičních místních jídel, kary, okořeněného místním kořením a humorem.

DEN 06: MUNNAR - BACKWATERS - Před obědem se nalodíme na tradiční houseboaty a plavbu začneme obědem přímo na lodi. Po obědě budeme pokračovat plavbou po stojatých vodách backwaters, kde se nám naskytnou nádherné obrazy okolní tropické krajiny. Do života místních obyvatel nahlédneme během několika přestávek, projdeme po pevnině a navštívíme místní vesničku a trh. Do úzkých ramen řek se dostaneme na malých loďkách. Plavba potrvá do západu slunce. Noc strávime na housboatech.

DEN 07: BACKWATERS - TRIVANDRUM -  Nejkrásnější písčité pláže u Indického oceánu v Indii - Kérala, jejíž břehy omývá Arabské moře. Okouzlí nejkrásnějšími písčitými plážemi s tyrkysově modrým a průzračným mořem a příjemným klimatem. Zdejší panenské pláže, bujná exotická vegetace a jedinečná místní kultura nabízí dokonalý odpočinek a skutečný ráj na zemi.

Kovalam je centrem staroindické medicíny ajurvédy, kde si můžete dopřát hluboce relaxační, regenerační a omlazující bylinné masáže, a tím dokonale harmonizovat tělo i duši. 

DEN 08: TRIVANDRUM - JÓGA – úvod do filozofie jógy, jemná uvolňující praxe (90 min.)

DEN 09: TRIVANDRUM - JÓGA – principy zdravého pohybu (75 min. teorie a praxe)

DEN 10: TRIVANDRUM - JÓGA – dopolední dynamická praxe se závěrečnou relaxací (75 min.)

DEN 11: TRIVANDRUM - JÓGA – jógová očista těla I mysli, pránájáma (75 min.)

DEN 12: TRIVANDRUM - JÓGA – večerní jemná praxe spojená s jóga nidrou (75 min.)

DEN 13: TRIVANDRUM - JÓGA - dopolední dynamická praxe se závěrečnou relaxací (75 min.)

DEN 14: ODLET PRAHA

Rezervovat místo

Indie - Kerala