Akce

28.11.2020 - 28.11.2020

Jógové cvičení pro seniory

V rámci projektu Harmonie a klid pro zdraví a radost Desítky podporovaný MČ Praha 10 srdečně zveme všechny aktivní seniory se zájmem o pohyb na jemné cvičení pod vedením zkušené lektorky. Čeká na Vás vyvážený propojený systérm protahovacích, posilovacích i uvolňovacích cviků a dechových cvičení. Zaměříme se na zlepšení nebo udržení stávající fyzické kondice s respektováním individuálních možností každého.  Jógové vičení pro seniory je vhodný v celém svém rozsahu jak pro úplné začátečníky seniorského věku, tak i pro ty, kterým byla fyzická aktivita samozřejmostí.  Cvičení není zaměřeno na výkony, ale na celkový dobrý pocit z možností vlastního těla. Díky způsobu vedení cvičení si mohou všichni udržet a zlepšit nejen svou fyzickou kondici, ale zároveň uvolnit fyzické (a díky specifickému vedení závěrečné relaxace i psychické) bloky a cítit se dobře ve společenství lidí, kteří jsou už sice starší věkem, ale stále mladí duchem.

Pro koho je cvičení vhodné:  pro každého seniora, který si doma „nenajde“ čas na cvičení, nebo jen neví, „jak na to“. Může zde načerpat inspiraci k fyzické aktivitě doma i v přírodě. Během cvičení si každý zlepší náladu a načerpá pozitivní energii. Nejen že vybočí alespoň na chvíli ze stereotypu života, ale pozná, jak ho může POSTUPNĚ a AKTIVNĚ měnit právě tím, že pracuje na své fyzické i psychické kondici.

Program: Nástin nejčastějších problémů pohybového aparátu těla v seniorském věku, ukázka cvičení se zapojením účastníků, včetně popisu účinků cvičení, ukázka dechového cvičení – plný jógový dech + pránájáma, objasnění významu a účinků cvičení, závěrečná relaxace – objasnění přínosu relaxace pro seniory + vlastní prožitek relaxace vedený podle know how lektorky, v průběhu cvičení bude kdykoliv místo pro individuální dotazy účastníků

Lektor: Libi Magali

Termín: 28.11.2020 10:00 - 12:30

Místo: Jóga studio Krymská, Krymská 18, Praha 10

Organizátor: Jóga studio Krymská – Ing. Karin Pešlová za podpory MČ Praha 10

Pro občany Prahy 10 za sníženou cenu 121 Kč

Městská část Praha 10

Rezervovat místo

Jógové cvičení pro seniory
15.1.2021 - 17.1.2021

Lyže, jóga, wellness v Jizerských horách

Jizerské hory a rodinný penzion UKO v Bedřichově jsou ideálním místem pro víkendový aktivní odpočinek. Pobyt je pro začátečníky i mírně pokročilé jogíny, jejich přátele či rodinné příslušníky. Čekají Vás 4 hodinové lekce v krásném jógovém zázemí - ráno (7:30-8:30) a večer (17:00-18:00). Začínáme večerní praxí v pátek 17:00. V sobotu přes den lyže - běžky, či sjezdy nebo procházka zimní přírodou.

Ubytování: skvělý penzion rodinného typu. Pokoje jsou vybavené televizí se satelitním příjmem a Wi-Fi připojením k internetu. Další služby: wellness - bazén se slanou vodou a protiproudem, whirlpool, finská sauna, bylinná biosauna, solná lázeň, Kneippovy lázně, masáže, manikúra, pedikúra, kosmetika, bowling, stolní fotbálek, minigolf, restaurace, parkoviště.

V ceně ubytování je zahrnuto: ubytování na plně obsazeném dvoulůžkovém pokoji, snídaně formou bufetu, neomezený vstup do wellness centra UKO, Wi-Fi zdarma, místní poplatky, parkovné. Pobyt začíná v pátek příjezdem po 14. hod a končí v neděli v 11 hod. Pobyt bude realizován při minimálním počtu deseti cvičících.

Lektor: Karin Pešlová

Cena ubytování: 1860,- (objednání na recepce@uko.cz, uveďte Jóga s Karin)

Cena za cvičení a pronájem sálu: 1550,- (úhrada na účet 277488002 / 5500)

Termín pro objednání a úhradu: 30. 9. 2020

Rezervovat místo

Lyže, jóga, wellness v Jizerských horách