Menu

Hormonální jóga je ucelená sestava dynamických a statických cviků vycházejících z jógy s použitím dechu bhastrika a tibetskou technikou práce s energií. Součástí jsou dechové techniky k ovládání toku prány. Cvičení na mě osobně působí, jako když se energeticky učešu. Při cvičení působíme přímo na hypofýzu, vaječníky, štítnou žlázu a nadledvinky a tím harmonizujeme, aktivujeme či obnovujeme tvorbu našich hormonů.

Z různých důvodů může být naše hormonální hladina narušena, a to má pak nepříznivý vliv na naše tělo a jeho celkové fungování a hlavně na psychiku. Dinah Rodrigues, která sestavu vytvořila popisuje, že máme často líné žlázy a je potřeba je trochu zaktivovat a probudit. Zvýšením hladiny hormonů pravidelným cvičením a následnou tvorbou kolagenu doslova omládnete. Dinah sama vypadá díky cvičení mnohem mladší a plně aktivní i přes to, že je jí 89 let. Sestava je vhodná pro každou ženu po 1. menstruaci. Výhodou je, že cvičení přináší rychlé výsledky a celou sestavu se lze naučit během několika intenzivních hodin a pak ji můžete cvičit kdykoli budete chtít v pohodlí domova, tak jak Vám vyhovuje.

Hormonální jóga je vhodná a má příznivý vliv:

- pro ženy s příznaky snížené hladiny hormonů – hlavně estrogenu
- s příznaky spojené s menopauzou (podrážděnost, nespavost, deprese, návaly horka, emocionální nestabilita, zhoršení paměti, ztráta vitality, nízké libido, urogenitální suchost, bolest hlavy...)
- pro ženy s nedostatečnou funkcí štítné žlázy
- pro ženy s neplodností způsobenou hormonální nerovnováhou
- pro ženy mající PMS (premenstruační syndrom)
- pro ženy mající cysty na vaječnících
- cvičení má vliv na předčasnou menopauzu (dojde k reaktivaci vaječníků-možnost obnovení menstruace a ovulace)
- pomáhá při ztrátě menstruace a ovulace po dlouhodobém užívání antikoncepce
- pomáhá při osteoporóze, inkontinenci, nespavosti, dokonce pomáhá při léčbě karpálního tunelu
- cvičením a následnou zvýšenou tvorbou kolagenu dochází k zlepšení pleti, nehtů, vlasů, ….